Proč nakupovat použité originální autodíly?

Náhradní originální díly na Volvo – proč byste je měli nakupovat?

Hledáte náhradní díly na Volvo? Vyzkoušejte prodej použitých originálních dílů. Nemusíte utrácet za nové díly za zbytečně vysoké ceny, ale můžete si pořídit originální díly za zlomek ceny. Ale proč byste si měli pořídit použité originální díly?

Výhody nákupu použitých dílů

Koupě použitých originálních dílů na Volvo nabízí mnoho výhod. Nejen že je můžete nakoupit za ceny, které jsou mnohem nižší než u nových dílů, ale můžete se také spolehnout na jejich kvalitu. Mezi další výhody patří šetrnost k životnímu prostředí a redukce emisí.

Kde nakoupit použité díly?

Můžete najít použité originální díly na Volvo v specializovaných vrakovištích. Na těchto místech lze získat díly za daleko nižší ceny než v běžných obchodech. Vrakoviště poskytují také širokou škálu náhradních dílů na Volvo za velmi výhodné ceny.

Závěr

Použité originální náhradní díly na Volvo umožňují majitelům automobilů Volvo nakoupit díly za ceny, které jsou mnohem níž než u nových dílů. Jejich nákup navíc poskytuje výhody, jako je šetrnost k životnímu prostředí a nižší emise. Vrakoviště jsou ideálním místem pro nákup použitých originálních náhradních dílů na Volvo.

admin blog

Pojistíme Vám váš vůz.

 

Uzavřeme vám povinné ručení, havarijní pojištění, připojištění čelního skla, nebo doplňková pojištění.
Z nabídky mnoha pojišťoven vybereme pro vás tu nejvýhodnější variantu.
Pojistíme vám nejen vozidlo zakoupené u nás, ale jakékoliv vozidlo i motocykl všech kategorii.
Sjednáme i životní pojištění, pojištění majetku, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Vše u nás v kanceláři, nebo po telefonu.

admin blog

Konec zkoušení rychlostních limitů moderních aut – žádné Volvo už nepojede rychleji než 180 km/h

Volvo se rozhodlo omezit nejvyšší rychlost všech svých nových modelů na 180 km/h. Ke kroku přistoupila automobilka z důvodu bezpečnosti a pro řidiče připravila také volitelná nastavení díky klíči Car Key.

Volvo v minulém roce oznámilo, že bude omezovat nejvyšší rychlost svých aut a nyní tento krok opravdu přišel – žádný z nových modelů nepojede rychleji než 180 km/h. Proč jde automobilka nad rámec dopravních a právních předpisů, které ve světě platí? Snahou je dostat se na vytouženou metu, kterou Volvo chce splnit už delší dobu, tedy že v autě severské značky nezemře ani se těžce nezraní žádný člověk. Podle prohlášení automobilky je toto pouze jeden z několika bezpečnostních kroků, které k vytouženému cíli povedou.

Posun v bezpečnosti na další úroveň

Nová auta budou vybavená ještě jednou bezpečnostní funkcí, kterou obstará nový klíč s jednoduchým názvem Car Key. Díky němu nastaví majitel přísnější rychlostní omezení, pokud půjčí vozidlo mladšímu a méně zkušenému řidiči. Nad autem tak získá kontrolu i na dálku.

K čemu má tohle všechno být? Omezení posilují image značky jako světového lídra v oblasti bezpečnosti. Volvo tvrdí, že obě funkce jsou důkazem toho, jak mohou výrobci automobilů sami převzít aktivní zodpovědnost v úsilí o dosáhnutí nulové bilance smrtelných nehod tím, že podpoří lepší chování řidičů za volantem.

„Jsme přesvědčení, že výrobce automobilů je zodpovědný za zvyšování bezpečnosti silničního provozu,” uvádí Malin Ekholm, ředitel Bezpečnostního střediska společnosti Volvo Cars. „Naše technologie omezující rychlost a debata, kterou vyvolala, jsou v souladu s těmito myšlenkami. Omezení rychlosti a bezpečnostní klíč Car Key pomáhají lidem zamyslet se a uvědomit si, že překračování rychlosti je skutečně nebezpečné. Zároveň jim umožní zůstat klidnější a podporují lepší chování za volantem.”

Jedná se o kontroverzní krok

Omezení rychlosti vyvolalo už od svého ohlášení před rokem různé debaty. Někteří lidé zpochybňují právo výrobců automobilů zavádět podobná omezení prostřednictvím dostupných technologií. Volvo se naproti tomu domnívá, že je jeho povinností jakožto průkopníka v oblasti bezpečnosti pokračovat v této tradici a vést diskuzi o právech a povinnostech automobilek konat tak, aby se snižoval počet smrtelných nehod. Volvo chce takto konat i v případě, že by ztrácelo své zákazníky.

Problém překračování povolené rychlosti spočívá v tom, že nad určitou hranicí nejsou bezpečnostní technologie ve vozidle ani inteligentní infrastruktura na silnicích dostačující k tomu, aby v případě dopravní nehody nedošlo k vážným zraněním a obětem na životech.

Právě proto jsou ve většině západních zemí zavedené rychlostní limity. Řidiči je ale nedodržují a překračování rychlosti je jednou z častých příčin smrtelných dopravních nehod. Výzkumy ukazují, že lidé nedostatečně chápou nebezpečí, které překračování rychlostních limitů představuje. V důsledku toho lidé jezdí příliš rychle a nedostatečně se přizpůsobují aktuálním dopravním situacím.

Bezpečnost provozu ohrožuje také nedostatečná pozornost řidičů a jízda pod vlivem alkoholu a ostatních omamných látek. Na tyto problémy se bude Volvo zaměřovat v budoucnu – máme se tedy na těšit.

admin blog